ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 16 червня, 00:35

Руслан Демчак розповів які пропонуються зміни в реформуванні ринку капіталів України
Неділя, 16 червня 2019, 00:35
Народний депутат Фракції Блок «Петра Порошенка» Руслан Демчак в своєму блозі, розповів, що наразі завершується розробка комплексного законопроекту щодо врегулювання товарного біржового ринку та ринку похідних інструментів - деривативів.
 
До цього процесу залучені представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), експерти з міжнародних організацій, в тому числі Міністерство фінансів, МЕРТ, НБУ, а також ЄБРР, МВФ і USAID.
 
«Основна метою розробки даного комплексного законопроекту – є імплементація кращих міжнародних практик для забезпечення ефективного нагляду та розвитку фондового ринку (ринок капіталів) в Україні, а також з метою реалізації затверджених положень Національної ради реформ» - зазначає Демчак.
 
Парламентар підкреслює, що Україна має всі шанси стати країною, на котування цін якої на сільськогосподарську продукцію на біржевому ринку, має рівнятися світ. І хоча законопроект передбачає більш широку лінійку базових інструментів (товарів, валют), основна ставка все ж таки робиться на сільськогосподарські товари.
 
«Пропонується через електронні складські розписки створити похідні інструменти - деривативи (право: купити, продати по зазначеній ціні, в зазначені терміни базовий актив, наприклад партію зерна і т.п.).
 
На сьогоднішній день деривативи укладаються, але їх обсяги незначні та мають коротку лінійку. Законопроектом передбачається, що обсяг ринку деривативів перевищуватиме ВВП, будуть наявні всі групи деривативів та гібридні фінансові інструменти» - пояснює член Національної ради реформ фінансового ринку Руслан Демчак.
 
Згідно законопроекту, регулювання та функціонування ринку здійснюватиметься  відповідно до вимог ЄС.
 
Обсяг біржової торгівлі має збільшитись на понад 5% оптового обороту на відміну від наявного на сьогоднішній день – 0,026%.
 
Нові взаємовідносини передбачатимуть наявність ескроу-рахунків.
Демчак підкреслює, що законопроект вперше передбачає, що кваліфікованими інвесторами можуть виступати міжнародні фінансові організації, іноземні держави та їх центральні банки, фінансові установи України та НБУ, а також юридичні та фізичні особи, що можуть бути визнані кваліфікованими інвесторами. Це дасть можливість наповнити український ринок капіталів живими ресурсами, на думку експертів, об’єм ринку капіталів може сягати об’єму рівного банківському сектору!   
 
Найближчим часом законопроект буде поданий до Верховної Ради.
 
 
Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA