ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Вівторок, 22 січня, 01:11

Жительку с.Синарна Оратівського р-н. привітали із сторічним ювілеєм
Четвер, 18 травня 2017, 13:18
17 травня свій сотий день народження відзначила жителька села Синарна Петрук Ірина Микитівна.
 
Привітати ювілярку – маму, бабусю, прабабусю, і просто хорошу людину зібралася майже уся чисельна родина, прибули й поважні гості – начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Жанна Куліда, керівник місцевого сільгосппідприємства Микола Пашковський, сільський голова Лариса Сігнаєвська.
 
З нагоди столітнього ювілею вручили Ірині Микитівні  вітальну адресу, подарунки  та квіти, побажали здоров’я, Божої опіки, радості й добра. 
 
Народилася Ірина Микитівна 17 травня 1917 року у с. Паріївка  Іллінецького району у селянській родині.
 
У 1932 році закінчила 7 класів сільської школи та вступила до Іллінецького сільськогосподарського технікуму.
 
В самий пік Голодомору, навесні 1933 року, була змушена покинути навчання та до 1935 року працювала в колгоспі.
 
Цього ж року закінчила курси для вчителів початкових класів Уманського учительського інституту.
 
Після чого отримала направлення на роботу в Паланську школу Уманського району.
 
З 1944 року, після окупації почала працювати вчителем початкових класів в с.Паріївка. З 1947-го – 77-й рік працювала в Стрижаківській школі учителем історії та географії.
 
Закінчила свою викладацьку діяльність виходом на пенсію.
 
Велика родина – то її найбільше щастя:  син та дочка, п’ятеро онуків та одна  правнучка.
 
Більшість із них вона, як справжня берегиня роду, зібрала у день своїх сотих уродин на власному подвір’ї, де проживає із сином Віктором.
 
Усіх називала по імені і часто повторювала, що любить свою родину, життя, людей.
 
Є і родинний оберіг – лелека. 10 років назад випавши з гнізда та пошкодивши крило, Ірина Микитівна разом з своїм, нині покійним чоловіком Дореміндонтом Григоровичом,  вигляділи та оселили в себе. 
 
Ім’я цієї жінки вже вписано в історії села, адже вона стала першою у Синарні із тих, хто перетнув столітній життєвий рубіж.
 
Залишилося побажати, щоб це сторіччя було хорошим стартом для односельчан, а Ірина Микитівна – добрим прикладом життєлюбства кожного із нас.
 
 
 
http://orrda.gov.ua
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA