ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс П'ятниця, 14 грудня, 15:10

Жнива на Оратівщині
П'ятниця, 14 липня 2017, 05:12
По сільськогосподарських підприємствах нашого району до обмолоту ранніх зернових підлягає 12549 га, з них озимої пшениці - 8520 га, озимого ячменю - 633 га, ярого ячменю - 1431 га, овесу - 4 га, гороху - 409 га. Так, крім цього, 4134 га озимого ріпаку  та 42 га гірчиці.
 
По розрахунках в проведенні жнив буде задіяно  107 комбайнів, в  тому числі 5 залучених, з них - 75 % високопродуктивні, середнє навантаження  на 1 комбайн становить 149 га, для відвезення зерна буде задіяно необхідну кількість автотранспорту в залежності від культури та її врожайності,відповідно при роботі на даній техніці забезпечено комбайнерами та водіями, які мають відповідні допуски при експлуатації даної техніки.
 
Для проведення жнив необхідно 523 т дизпалива, 75 т бензину, та11 тонн масел різних марок.
 
На сьогодні всі підприємства паливно-мастильними матеріалами забезпечені.
 
Проведені підготовчі роботи для прийому, досушування, зберігання зерна нового врожаю, так і до приймання зерна зерно елеватори які знаходяться в с.Оратів,це ПП»Фарвуд»,та ТОВ» Воїнське,та й є багато пропозицій з других районів - ст.Липовець, Нібулон (Денихівка) та інші.
 
Але, коли є в наявності свої зерносклади, сушарки та техніка для очистки зерна, то господарство економічно ніколи не програє.
 
Сьогодні необхідно зробити все можливе, щоб при настанні біологічної стиглості ранніх зернових та й озимого ріпаку в самі короткі строки провести їх збирання, адже вже доведено, що найоптимальніші строки - це коли жнива проведено за 10-12 днів.
 
Уже науково доведено що при збільшенні термінів збирання на 7 днів  втрати - 3%, 14днів  - 11 %, 20 - до 30%.
 
В районі створений штаб по збиранню ранніх зернових та озимого ріпаку, який постійно проводить моніторинг збирання ранніх зернових та технічних культур та кожний день надає інформацію департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.
 
Також розроблено план проведення жнив, який і повинен бути в кожному підприємству, де було б чітко вказано графік руху маршрутів комбайнів та автотранспорту, визначені місця відпочинку, закріплені відповідальні особи.
 
Хочу звернути особливу увагу керівникам та спеціалістам с/г підприємств на збирання насіннєвих ділянок, які необхідно зібрати в першу чергу, і, по можливості, новими комбайнами, щоб не допускати травмування насіння, проводити очистку комбайнів при переході до обмолоту іншого сорту і культури, щоб не допустити змішування сортів, репродукцій та культур.
 
Постійно додержуватися правил техніки безпеки при роботі з механізмами, при використані електричного струму на токах та зерноскладах додержуватися правил пожежної безпеки, проводити позапланові інструктажі на робочих місцях з метою запобігання травматизму.
 
В багатьох господарствах району є випадки, коли на жнивах, особливо на зернототоках, залучаються діти, і це недопустимо, адже жнива - об’єкт підвищеної небезпеки.
 
Варто звернути увагу, що після обмолоту потрібно проводити лущення стерні та не допускати її спалювання.
 
Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя, здоров'я та  довкілля, а стаття 66 трактує, що кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі та відшкодовувати завдані збитки.
 
Кожен має знати - при спалювані рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема, при згорянні 1 т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог», який шкідливий для організму людини.
 
В осінній та весняний періоди року випалюються трави та очерети, влітку – пожнивні рештки.
 
В результаті таких дій знищується мікрофлора та фауна верхнього шару грунту, гинуть комахи та їх личинки, запилювачі рослин, дощові черв'яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення грунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування; збіднюється склад трав, оскільки знищується насіння та шар сухої трави, який утримує вологу; знижується родючість грунтів, гумусність, погіршується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість.
 
Відповідальність за порушення чинного законодавства щодо спалювання сухої рослинності та їх залишків передбачена законодавчими документами.
  
Іван Босенко, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA