ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 23 лютого, 06:33

Учасники АТО Вінниччини мають можливість отримати реабілітаційне санаторно-курортне лікуванням за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
П'ятниця, 21 липня 2017, 05:42
Належне медичне, соціальне обслуговування і  психологічна реабілітація військових, які брали участь у бойових діях на сході нашої країни – це питання щоденної турботи всіх державних структур.
 
Беззаперечним є той факт, що практично усі військові, що повернулися із зони бойових дій потребують медичної реабілітаційної допомоги.
 
Санаторно-курортні заклади України на базі своїх оздоровниць відкривають відділення медико-психологічної реабілітації.
 
Серед них і санаторій «Авангард», що в  Немирові на  Вінниччині.
 
У 2017 році за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності туди поїхали вже перші учасники АТО з числа тих, хто повернувся до мирної праці.
 
Отже, за рахунок коштів Фонду здійснюється забезпечення путівками до реабілітаційного відділення санаторію лише тих осіб-учасників АТО, які відповідно до законодавства є застрахованими особами (тобто працюючими) за наявності медичних показань та відсутності протипоказань для реабілітації.  
 
Реабілітаційна путівка видається працюючому безкоштовно на 24 дні перебування в санаторії.
 
Це при тому, що вартість путівки до реабілітаційного відділення санаторію «Авангард» складає 11 664 грн.
 
Також, при направленні учасника АТО до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо зі стаціонару лікувально-профілактичного закладу, на весь період реабілітації йому надається листок непрацездатності.
 
Він теж оплачується за кошти Фонду.
 
Таким чином, безкоштовне реабілітаційне лікування може бути одним із факторів мотивації тим особам, які ще не визначились із працевлаштуванням.
 
Направлення учасників АТО на медико-психологічну реабілітацію здійснює відбіркова комісія, створена при Вінницькомуобласному клінічному госпіталі інвалідів війни.
 
Важливою умовою   для отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду  є соціальний прогноз, так звана вірогідність того, що реабілітація піде на користь і після неї застрахована особа поновить соціальну адаптацію та відновить працездатність.
 
Такий прогноз спочатку робить лікуючий лікар, а потім свої пропозиції і всі відповідні документи він надає комісії з медичного відбору і направлення  на відновлювальне лікування.
 
Все це здійснюється на умовах, передбачених положенням про порядок медичного відбору і направлення хворих на санаторний етап лікування до реабілітаційного відділення відповідного профілю.
 
Враховуючи новий досвід роботи в напрямку медико-психологічної реабілітації учасників АТО, починаючи з ІІ кварталу і до кінця 2017 року за кошти Фонду буде оздоровлено в реабілітаційному відділенні санаторію «Авангард» 14 осіб.
 
Для придбання путівок для них  виділено 163 296 грн.
 
Виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду детально вивчається та визначається потреба у реабілітації учасників АТО в наступному році та опрацьовується питання щодо значного збільшення кількості путівок у 2018 році.
 
Порядок видачі путівки застрахованій особі
 
Путівку до реабілітаційного відділення санаторію застрахована особа отримує у лікувально-профілактичному закладі безпосередньо у заступника  голови  відбіркової  комісії безкоштовно за наявності необхідних документів:
 
Довідка страхувальника з місця роботи (оформляється застрахованою особою за основним місцем роботи)
Ця довідка встановленого зразка та складається з двох частин.
 
Першу частину заповнює страхувальник (роботодавець), у ній зазначається інформація про місце роботи , посаду застрахованої особи та реквізити організації. Заповнена частина довідки закріплюється підписами (директор, бухгалтер і голова комісії із соціального страхування) та печаткою установи.
 
Другу частину довідки заповнює робочий орган  Фонду (міська, районна чи міжрайонна виконавчі дирекції) у якого на обліку знаходиться організація, де працює застрахована особа. Фахівці робочого органу підтверджують існування організації і співпраці із Фондом та закріплюють цю інформацію підписом директора і печаткою установи.
 
 Інші документи надаються лікувальним закладом.
 
Виписний епікриз з історії хвороби.
 
У ньому чітко вказуються діагноз, проведене в стаціонарі лікування і подальші рекомендації для реабілітації.
 
 Відкритий листок непрацездатності.
 
Перед тим, як відправити застраховану особу на відновлювальне лікування, у лікувальному закладі охорони здоров»я закривають «лікарняний» за яким хворий перебував у стаціонарі і відкривають інший, де прописують, що хворого направлено на реабілітацію.
 
Відповідно з цим відкритим «лікарняним» хворий прибуває до санаторію.
 
 
http://orrda.gov.ua
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA