ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс П'ятниця, 22 березня, 06:57

Наступного року на Вінниччині може бути вже 40 обєднаних територіальних громад
Вівторок, 05 вересня 2017, 11:04
Сьогодні, 5 вересня в приміщені облдержадміністрації відбулася відео-нарада в режимі on-line з актуальних питань регіонального розвитку та розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.
 
Вінницьку студію представляв перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, також під час наради в залі були присутні керівники об’єднаних територіальних громад Вінниччини.
 
«Ми бачимо, що питання виникають різні, але всі вони стосуються роботи безпосередньо певної громади. Це і підготовка шкіл до нового навчального року в об’єднаних територіальних громадах, створення центрів безпеки,  планування території об’єднаних громад, в тому числі розподіл субвенцій на розвиток інфраструктур. На це ставиться великий акцент, оскільки це пряма державна справа. В цьому році на 21 громаду створену в 2015-2016 році наша область отримає 45,7 мільйона гривень» - прокоментував Андрій Гижко.
 
Також перший заступник голови ОДА відмітив, що в травні цього року відбулись вибори в трьох об’єднаних громадах. « 9 жовтня буде ще 9 ОТГ, тобто на наступний рік у нас вже буде 33 ОТГ плюс ми очікуємо, що на грудень місяць на об’єднання подадуть 6-7 громад. Отже я можу спрогнозувати, що на 2018 рік у Вінницькій області буде 40 ОТГ. Відповідно конкуренція за гроші буде зростати» - наголосив Андрій Гижко, -«Є великі громади Іллінці,  Дашів, де майже по пів району об’єдналось. Щоб розуміти яка підтримка йде з держави, то Іллінці отримують 5 млн. 400 тис.грн. Тому звертаюсь до тих, голів ОТГ, які створені на базі районних центрів: у вас сьогодні є всі законодавчі шанси розширити свої межі і стати дійсно справжніми ОТГ, коли до вас можна буде приєднувати громади без виборів міських голів. Наприклад, Іллінці будуть розширяти свою ОТГ, тому по  Іллінецькому району буде ідеальна картина. Буквально за пару місяців  Іллінецький район розподілиться на дві ОТГ» - резюмував посадовець.
 
Андрій Гижко закликав працювати громади з народними депутатами в плані отримання субвенції, яку мають народні депутати на розвиток соціальної інфраструктури. Для прикладу: Фонд регіонального розвитку розподіляє 172 млн.грн., а субвенція на розвиток окремих територій за пропозиціями народних депутатів сягає 207 млн.грн.
 
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA