ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 20 травня, 14:17

Наступного року на Вінниччині може бути вже 40 обєднаних територіальних громад
Вівторок, 05 вересня 2017, 11:04
Сьогодні, 5 вересня в приміщені облдержадміністрації відбулася відео-нарада в режимі on-line з актуальних питань регіонального розвитку та розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.
 
Вінницьку студію представляв перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, також під час наради в залі були присутні керівники об’єднаних територіальних громад Вінниччини.
 
«Ми бачимо, що питання виникають різні, але всі вони стосуються роботи безпосередньо певної громади. Це і підготовка шкіл до нового навчального року в об’єднаних територіальних громадах, створення центрів безпеки,  планування території об’єднаних громад, в тому числі розподіл субвенцій на розвиток інфраструктур. На це ставиться великий акцент, оскільки це пряма державна справа. В цьому році на 21 громаду створену в 2015-2016 році наша область отримає 45,7 мільйона гривень» - прокоментував Андрій Гижко.
 
Також перший заступник голови ОДА відмітив, що в травні цього року відбулись вибори в трьох об’єднаних громадах. « 9 жовтня буде ще 9 ОТГ, тобто на наступний рік у нас вже буде 33 ОТГ плюс ми очікуємо, що на грудень місяць на об’єднання подадуть 6-7 громад. Отже я можу спрогнозувати, що на 2018 рік у Вінницькій області буде 40 ОТГ. Відповідно конкуренція за гроші буде зростати» - наголосив Андрій Гижко, -«Є великі громади Іллінці,  Дашів, де майже по пів району об’єдналось. Щоб розуміти яка підтримка йде з держави, то Іллінці отримують 5 млн. 400 тис.грн. Тому звертаюсь до тих, голів ОТГ, які створені на базі районних центрів: у вас сьогодні є всі законодавчі шанси розширити свої межі і стати дійсно справжніми ОТГ, коли до вас можна буде приєднувати громади без виборів міських голів. Наприклад, Іллінці будуть розширяти свою ОТГ, тому по  Іллінецькому району буде ідеальна картина. Буквально за пару місяців  Іллінецький район розподілиться на дві ОТГ» - резюмував посадовець.
 
Андрій Гижко закликав працювати громади з народними депутатами в плані отримання субвенції, яку мають народні депутати на розвиток соціальної інфраструктури. Для прикладу: Фонд регіонального розвитку розподіляє 172 млн.грн., а субвенція на розвиток окремих територій за пропозиціями народних депутатів сягає 207 млн.грн.
 
Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA