ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 23 лютого, 06:46

Розяснення Закону України "Про освіту" народним депутатом України Р.Демчаком
Четвер, 26 жовтня 2017, 11:13

В рамках роботи по округу, народний депутат України Руслан Демчак 23 жовтня провів зустріч із педагогічними працівниками Оратівського району, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядуванн щодо обговорення Закону України «Про освіту».


Під час зустрічі Руслан Євгенович на основі матеріалів Міністерства освіти і науки України надав роз’яснення щодо нового Закону «Про освіту», який Верховна Рада України прийняла 5 вересня 2017 року.


25 вересня Закон підписано Президентом України і документ, вступив в силу з 28 вересня, за винятком ряду статей, згідно з перехідними положеннями.


Наприклад, навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти - 1 вересня 2027 року. Або стаття 61 про оплату праці педагогічних працівників, яка набирає чинності з 1 січня 2018 року і регламентується поетапним підвищенням до 2023 року.


Також Руслан Євгенович надав роз'яснення на основі матеріалів щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” підписаного Президентом України Петром Порошенко 8 жовтня 2017 року.


Так, відповідно до схваленого Закону з 1 жовтня 2017 року перераховано та осучаснено всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку пенсій, не залежно від того, в якому році було призначено пенсію. Перерахунок здійснюється в залежності від кількості страхового стажу та розміру заробітної плати.


Важливим рішенням реформи є посилення ролі страхового стажу для визначення права на пенсію.


Після коментарів, присутні мали змогу надати запитання народному депутату та отримати вичерпні відповіді.


Рекомендуємо до ознайомлення ключові зміни Закону «Про освіту».

Презентація підготовлена із використанням матеріалів Міністерства освіти і науки України.

Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA