ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 22 липня, 15:25

«У селян хочуть забрати найцінніше — землю», – вінницький депутат
П'ятниця, 16 червня 2017, 12:47
Наступної сесії , яку планують провести 30 червня, депутати Вінницької облради знову поставлять на голосування звернення до керівництва країни щодо ринку землі.
 
Адже на позачерговій сесії восьмого червня забракло для цього голосів, повідомляє Vlasno.info. Щоправда, звернення видозмінилось. З узгодженого варіанту зникли кілька абзаців, що стосувались недоліків, на які слід звернути увагу при обговоренні земельної реформи.
 
Група депутатів, що зібралась обговорити звернення після сесії, вирішила, що інформації й так достатньо. – Це ж не рішення сесії, а просто звернення, – пояснили вони. Проте, депутат Владислав Рой першим назвав прийняття цього звернення життєво-необхідного для селянина: – Основа рушійна сила на Вінниччині — село.
 
Наша область займає перше місце по обробці сільськогосподарських земель. Але реальна ситуація жахає: село потерпає в злиднях, їдуть за кордон, щоб хоч щось заробити на життя. Але тепер ще більше хочуть поглибити рабство селян, забрати у них найцінніше — землю. У всіх селах землю скупають за безцінь. В Теплицькому районі дійшло навіть до збройного конфлікту. Тому ми повинні прийняти звернення по мораторію на продаж землі. Більшість депутатів-аграріїв його підтримали. Мовляв, спочатку треба урегулювати закон про ринок землі, а потім вже знімати мораторій на продаж. Проте, так вони висловились вже після сесії. – Потрібно кожну детальку передбачити: яка земля буде продаватись, а яка не буде, – наголошує депутат Дмитро Рижмань. – Я особисто вважаю, що 85 відсотків землі має бути в державній власності, і тільки 10-15 відсотків повинні складати землі резервного фонду та землі запасу.
 
Потім слід сформувати земельний банк, щоб одній людині в оренду давали не більше 1500 гектарів. Тільки тоді розвиватиметься середній клас. А то у нас зараз є лише олігархи та бідні. Мало того, 30-35 відсотків земель вже куплені, присвоєні. І для незаконної купівлі-продажу є багато шляхів. Наприклад, людина сама пропонує землю і оформляє її як оренду, але з виплатою наперед, підписуючи при цьому договір на 49 років.
 
Або підписує договір оренди з наданням вступу у права власності. Або афери з банком проводять: беруть гроші на землю під заставу, гроші не повертають, зауважуючи: то забирайте заставу, тобто, землю. Або заповіт складають. І такого багато робиться. З тим, що єдиним покупцем має бути держава і саме вона повинна торгувати правом оренди, згоден депутат Геннадій Мазур. Зазначає, що найбільші дискусії під час обговорення тексту звернення розгорілись щодо мораторію на продаж земель та монополії держави на викуп земельних паїв.
 
А депутат Павло Каленич виступив, що зняття мораторію зараз не на часі, ще під час сесійного засідання: – Це питання сьогодні архіважливе. Але кожен хоче набрати собі найбільше політичних балів, – сказав він. – Пропоную відкинути політику, зібратись після сесії і відпрацювати звернення, яке ми відправимо у ВР. Ми повинні пам'ятати, що земля має належати громаді. Сьогодні треба порядок навести із землями запасу та резервного фонду. Тому що сьогодні "Держгеокадастр" для особистого селянського господарства видає ту землю, котру потім хоче продати без відома територіальної громади.
 
Це велика проблема. Необхідно на 5 років призупинили ринок та обіг земель, тому що громадяни не мають достатньо коштів, щоб купити цю землю. Але слово Каленич взяв після того, як депутати "провалили" звернення.
 
Втім, впевнені, що на черговій сесії обов'язково проголосують за нього. – Впевнений, що не голосували, тому що наша фракція його висунула, – наголошує депутат Олег Коров'ячук. – Якби хтось інший був ініціатором, то зразу б прийняли. Тому що це питання всім болить, всі його підтримують, розуміють важливість.
 
Але тут вступають політичні домовленості. Добре, що Каленич вийшов, це і стало рушійною силою на узгодження. Треба всім разом виступати, тоді побачать, що землю є кому захищати.
 
Джерело: vlasno.info
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA