ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 20 травня, 14:35

Децентралізація й освіта. Що пропонують робити з школами в селах на Вінниччині
Середа, 25 жовтня 2017, 10:33
Процес децентралізації направлений на покращення рівня та якості життя громад, але разом ж передачею фінансових ресурсів та управлінських функцій, громадам передають і повноваження щодо визначення стратегій розвитку соціальних напрямків таких як освіта та медицина. Якщо з медициною, поки що не знають як буде, то для освітньої галузі фахівці розробили методики моделювання нової системи освіти.
 
Моделювання нової системи освіти презентували у Вінницькому центрі розвитку місцевого самоврядування.
 
«Основна проблема у тому, що в селах погіршується демографічна ситуація. Школи які були розраховані на 300 – 400 учнів, зараз мають в кращому випадку 100 учнів. Місцеві громади вимушені утримувати великі школи і персонал, при цьому якість освіти падає. Тому зараз створюються опорні школи, які візьмуть на себе нормальну підготовку учнів. Існує думка, що реформа передбачає закриття шкіл, але це не так», - говорить Андрій Милосердов, експерт з децентралізації Вінницького ВП ЦРМС.
 
Фахівці розробили модель освітніх округів з опорними школами на прикладі Піщанського району, де на сьогодні створена одна об’єднана територіальна громада - Студенянська. В районі є 15 шкіл (10 шкіл I-III ступенів і 5 шкіл I-II ступенів), в яких навчається 1782 учні і працює 338 чоловік персоналу. Пропонується залишити 5 шкіл І-ІІІ ступенів, які стануть опорними, 2 філії I-II ступенів і 8 філій І ступеню.
 
«Ми не розраховуємо на закриття жодної школи, але зменшуємо їх статус. Якщо в невеликій громаді є школа яка може стати опорною, ми повинні використати її потенціал і зібрати в цій школі все найкраще. Але ряду шкіл потрібно понизити ступінь. Наприклад, в селі є школа I-III ступенів, де навчається 7 старшокласників, зрозуміло, що утримувати максимальний третій ступінь школи – це марнотратство для громади, тому старшокласників потрібно перенаправити в опорні школи. Тим с самим зменшаться фінансове навантаження на громаду і збільшиться якість освіти учнів», - зазначає А. Милосердов.
 
Винница.info
Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA