ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Вівторок, 26 березня, 07:12

Де у Вінниці атестують на знання української мови і скільки це коштує
Середа, 15 листопада 2017, 03:25
Відповідно до чинного законодавства, особі, яка претендує на вступ на державну службу, при подачі документів до конкурсної комісії необхідно подавати посвідчення про проходження атестації щодо вільного володіння українською мовою. Атестацію проводять уповноважені вищі навчальні заклади. У Вінниці таких вузів три. Це Вінницький національний аграрний університет, Донецький національний університет імені Василя Стуса та Вінницький торговельно-економічний інститут.
 
Посвідчення про вільне володіння державною мовою можна отримати без проходження атестації, якщо в документі державного зразка про загальну середню освіту до 2000 року з оцінкою «5», або в документі після 2000 року про підсумкову атестацію з української мови не менше 10 балів. Вартість виготовлення посвідчення у всіх навчальних закладах однакова – 20 гривень.
 
Якщо в атестаті не стоїть п’ятірка чи менше 10 балів, доведеться пройти атестацію. Атестаційні сесії у ВНЗ призначені на різний час, вартість послуг за проведення атестації теж різна.
 
Вінницький національний аграрний університет проводить атестаційну сесію 24 листопада, 8 грудня та 22 грудня. Вартість послуги за проведення атестації щодо вільного володіння державною мовою становить 500 гривень та виготовлення відповідного посвідчення – 20 гривень.
 
Вінницький торговельно-економічний інститут проводить атестаційну сесію 17 листопада, 1 грудня та 22 грудня. Вартість послуги за проведення атестації - 400 гривень. Виготовлення посвідчення – 20 гривень.
 
У Донецькому національному університеті імені Василя Стуса засідання атестаційних комісій відбудеться 27 листопада та 17 грудня. Але навчальний заклад за заявою може організувати додаткове засідання комісії, в тому числі виїзну комісію. Проходження атестації в групі коштує 500 гривень, індивідуально – 900 гривень. Виготовлення посвідчення – 20 гривень.
 
Нагадаємо, з 1 травня вступила в дію норма Закону «Про державну службу», яка передбачає, що державні службовці повинні вільно володіти державною мовою.
 
 
Вінниця.info
 
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA