ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Вівторок, 26 березня, 07:14

З окопів у бізнес. Через центр зайнятості АТОвці стають підприємцями
Вівторок, 17 липня 2018, 15:00
З початку 2018 року у Вінницькій області 20 АТОвців створили власний бізнес. Гроші та організаційну допомогу надали їм у службі зайнятості. Як це зробити — на прикладі історії бійця Дмитра Шібутова. З окопів у бізнес.
 
Через центр зайнятості АТОвці стають підприємцями Дмитро Шібутов, ветеран АТО/ Фото надане службою зайнятості Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ access_time 29 хвилин тому Як розказують в обласному центрі зайнятості з початку року 60 безробітних за допомогою служби стали бізнесменами. Серед них — 20 учасників АТО. Як приклад, історія АТОвця Дмитра Шібутова, який відкрив власну справу та продає лакофарбову продукцію від спільного німецько-українського підприємства «Feidal Україна». Чоловік після демобілізації звернувся до Лівобережного міжрайонного центру зайнятості, аби знайти роботу. Але там Дмитро дізнався про можливість відкрити власну справу, коштом тих грошей, які зможе отримати по безробіттю. Дмитро Шібутов, ветеран АТО / Фото надане центром зайнятості Фахівці центру провели підготовку Шібутова: розказали про основи бізнесу, допомогли розробити бізнес-план тощо.
 
— Проаналізувавши ринок, я зрозумів, що існує попит на якісні та порівняно недорогі фарби. Тому й вирішив стати представником виробника якісних фарб, шпаклівок та ґрунтовок, які виробляються в Україні за німецькими стандартами, — казав Дмитро.
 
— Моя робота — це не тільки консультації з приводу якості, технології застосування та продажу готової продукції, але й можливість приготувати замовнику фарбу, яка нараховує біля тисячі відтінків кольорової гами. Зараз підприємець орендує торгове місце в будівельно-господарському гіпермаркеті «Епіцентр К».
 
Раніше журналіст детально розбирався яким чином АТОвці можуть відкрити власну справу за допомогою служби зайнятості; дізнався про плюси та мінуси цієї програми. Про це в статті: АТОвцям допоможуть відкрити бізнес за гроші для безробітних Фрагмент матеріалу про те, як отримати кошти на власну справу У програмі беруть участь безробітні, які стали на облік у центрі зайнятості. У першу чергу гроші дають АТОвцям.
 
Отримати кошти на власний бізнес можуть ще і переселенці та люди з інвалідністю. Людина не має бути підприємцем протягом останніх двох років. Щоб отримати виплату — потрібно спочатку зареєструвати бізнес. Та працювати у власній справі мінімум півроку. Тарас та Валентина Якобчуки відкрили фірму, яка продає професійний посуд для кафе, ресторанів. У цьому їм допомогли гроші від центру зайнятості
 
— Якщо протягом одного місяця від звернення людини ми не можемо підібрати гідну вакансію, то пропонуємо відкрити власну справу за гроші з виплат по безробіттю, — казала фахівець служби зайнятості Ганна Доріф. — Відправляємо на курси про організацію малого бізнесу. Після навчання, людина захищає свій бізнес-план в інституті та на комісії у центрі зайнятості.
 
Орієнтовно, увесь цей процес триває один місяць. За умови успішного захисту бізнес-плану, людині перераховують виплату по безробіттю, одноразово для організації підприємства. — Залишок від допомоги по безробіттю, який був за останній рік, виплачується єдиним платежем. Її розмір визначається індивідуально. Контроль використання коштів також є. Ми телефонуємо нашим підприємцям після півроку, як вони запустили справу. Перевіряємо, чи сплачують вони податки, — казала Доріф. Додаткова інформація: Лівобережний міжрайонний центр зайнятості Привокзальна, 28; (0432)27-89-83, (0432)27-83-73 Правобережний міжрайонний центр зайнятості Стрілецька, 3а; (0432)55-44-90, (0432)27-87-17
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA