ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Вівторок, 25 червня, 19:45

Сімейний лікар має 1608 пацієнтів. А реально обслуговує 3000!
Понеділок, 06 серпня 2018, 10:27

Медична реформа дозволяє людям обирати собі педіатра, терапевта, сімейного лікаря — самостійно й не прив’язуючись до прописки. Для цього вінничани укладають з лікарями декларації.

 

У обласному департаменті охорони здоров’я звітують, що станом на 31 липня на Вінниччині 874 тисячі людей вже підписали декларації з сімейними лікарями. У середньому на одного лікаря припадає 900 пацієнтів. Тоді як у Вінниці є такі лікарі, які вже мають понад півтори тисячі угод з пацієнтами.

 

А чи встигає обслуговувати лікар увесь натовп людей, як це відбивається на лікуванні та чи варто гнатися за пацієнтами? Про це поговорили з сімейним лікарем Центру медико-санітарної допомоги №1 Іриною Ганіною. Прийшли на зустріч до пані Ірини у четвер. У той день жінка працювала в амбулаторії мікрорайону «Олієжир», за її графіком — це «дитячий день», огляд дітей віком до п’яти років. Жива черга тут була, бо в четвер можна приходити без попереднього запису. А поки очікували, коли у сімейної лікарки з’явиться трохи вільного часу — поспілкувалися з городянами. Питали про те, чи було складно підписати декларацію.

 

— Декларацію я вже підписала та це було не складно. Просто подзвонила, записала на прийом, взяла документи та підписала договір з Іриною Михайлівною. Записатися до неї не важко: є телефон, по якому вона відповідає, — казала вінничанка Ліана, яка прийшла на огляд разом з 2-річною дитиною. — От тільки вона нині одна лікар в цій амбулаторії, а пацієнтів багато. Думаю, медреформа — це добре. Адже до Ірини Михайлівни завжди були величезні черги, тому вона й має отримувати більше зарплату.

 

 — Абсолютно було не важко. Принесла паспорт, свідоцтво про народження малюка, ІПН та все. Лікар нас влаштовує, вона чудовий фахівець і ми в неї з народження сина. Навіть не хотіла обирати когось іншого. Тим паче, ця амбулаторія недалеко від нашого будинку, — розказала Альона, яка привела на плановий огляд 4-місячного сина Олексія. З осені лікує 3000 людей Оскільки у сімейного лікаря Ірини Ганіної щільний графік, тому наша розмова сталася під час огляду малюка Альони. У невеликому кабінеті амбулаторії крім лікаря ще сиділи дві медсестри. Кожна з них має комп’ютер, картки пацієнтів та під час огляду записує / підказує інформацію лікарці. За кілька хвилин Ірина поміряла зріст малюка, його вагу, подивилася на «джерельце». На прохання матері оглянула ніжки, дала пораду, що годувати варто грудним молоком. Та заспокоїла Альону, яка переймалась, що в сина багато слини. Таких малят в сімейного лікаря майже півтисячі. Ще кілька сотень підлітків, дорослих та близько 600 людей старшого віку (від 50 років).

 

А загалом — 1608 пацієнтів, які підписали з Іриною декларацію. Питаємо, а як вона управляється з такою кількістю пацієнтів?

 

 — На сьогодні я управляюся з трьома тисячами пацієнтів. Була ще другий лікар, але вона звільнилася у листопаді минулого року. Лікаря на допомогу не дали, але, дякувати Богу, дали другу медсестру, — казала Ганіна.

 

Вона додала, що не женеться за пацієнтами та їй досить «визначених 1800 пацієнтів». Таку норму прийняли в МОЗ: сімейний лікар може обслуговувати не більше 1800 пацієнтів. Тепер лікар може підписувати договори з оптимально можливою кількістю пацієнтів (але щоб це не позначилось на якості обслуговування). Погано, що всіх зрівняли Розпитали й про переваги та недоліки реформи «первинки».

 

— Сподіваюсь, що завдяки медреформі люди стануть більш організованими: будуть проходити регулярно обстеження, здавати аналізи, аби змогли попередити появу хвороби. Бо так у нас є підписана угода, — казала сімейний лікар Ірина Ганіна.

 

Нині маючи власний «медокруг» з 3000 людей жінка приймає 20-25 людей влітку та 40-50 пацієнтів взимку. Казала, що інколи доводилося засиджуватися до пізнього вечора. І як сімейний лікар вона мала виїжджати на 10-20 викликів до «важких» пацієнтів.

 

— Ще один плюс медреформи, який я вбачаю, лікар може не йти до пацієнта, якщо не вбачає в цьому потреби. Для прикладу, я можу порадити телефоном, які ліки приймати або домовитися, щоб людина прийшла на прийом в амбулаторію. А от збільшення зарплати Ірина поки що не відчула.

 

— Мені не подобається, що всіх лікарів поставили на один рівень. Я лікар вищої категорії, маю 25 років стажу. Але за новими правилами, тепер мій оклад - це 5000 гривень, плюс надбавки в залежності від виробки за місяць. Цього місяця отримала звичайну зарплату. Трохи більшу, бо дали відпускні. У обласному департаменті охорони здоров’я розказали, що лікарі загальної практики сімейної медицини за липень отримали збільшені зарплати. У середньому, 10 000 гривень. А зарплата 20% сімейних лікарів у області склала від 15 000 до 18 000 гривень. Як підписати декларацію? Процес укладання декларацій розпочався з 1 квітня. Для того аби укласти угоду з лікарем потрібно: взяти документи (паспорт, ідентифікаційний код), прийти в центр первинної медико-санітарної допомоги до свого сімейного лікаря і підписати декларацію з потрібним фахівцем «первинки». За новими змінами, копію документів робити не потрібно. Паперову декларацію скануватимуть та надсилатимуть до системи «E-Health». Невідкладну допомогу можна отримати без декларації, що й діятиме надалі. Якщо не підпишете угоду з лікарем, то після 1 січня 2019 року первинна ланка медичної допомоги не буде для вас безкоштовною. Отже, за огляди доведеться платити зі своєї кишені чи це буде робити місцевий бюджет.

 vn.20minut.ua

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA