ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 20 травня, 14:22

Третина криниць у Вінниці небезпечні, якість води у кранах погіршується, - фахівці
Четвер, 27 вересня 2018, 06:31
У третині громадських криницях Вінниці вода не відповідає нормі. Там виявлено групи кишкової палички, підвищену жорсткість, нітрати й аміак.

«Найгіршою виявилася вода в громадських криницях, яку люди, чомусь, вважають найкращою – бо смачна та без запаху хлору. Так, із 58 відібраних проб питної води із джерел децентралізованого водопостачання (криниці), 33% виявилися невідповідаючими вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10) за бактеріологічними показниками (виявлені бактерії групи кишкової палички) та 97% – за санітарно-хімічними показниками (загальна жорсткість води, нітрати, аміак)», - йдеться в повідомленні на сайті Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Разом з тим фахівці зазначають, що вода у централізованій мережі не така смачна, однак більш безпечна. Якість води у 2018 році погіршилася через забруднення Південного Бугу.

«Нажаль, по санітарно-хімічним показникам в 2018 році якість води погіршилася, про що свідчать 24% проб, які не відповідали санітарним вимогам по запаху, вмісту залишкового зв’язаного хлору, каламутності. Але це в значній мірі пов’язано з погіршенням якості води в джерелі водопостачання для міста – річці Південний Буг. Питома вага проб із відхиленням тут склала за мікробіологічними показниками 87%, а за санітарно-хімічними – 93%», - додають у Держпродспоживслужбі.

Вiнниця.info

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA