ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 17 липня, 08:13

Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр святкує 55-ту річницю
Четвер, 18 жовтня 2018, 09:26
19 жовтня 2018 року колектив Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру буде відзначати 55-ту річницю з дня заснування установи. Про це повідомляє Vlasno.info з посиланням на сторінку у Facebook Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр.
 
В святкуванні приймуть участь члени колективу, представники Вінницької обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я ОДА, представники громадської Ради при Вінницькій ОДА, громадські активісти, представники пацієнтських організацій, лікарі-ендокринологи. Заходи з нагоди ювілею відбуватимуться в залі обласної філармонії "Плеяда" за адресою вул. Хмельницьке шосе, 7.
 
Початок урочистостей о 14.00, реєстрація гостей з 13.00. Коротка історія закладу Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр на сьогоднішній день є одним з найбільших на Україні медичних закладів, що надає високоспеціалізовану медичну допомогу хворим з ендокринною патологією. Розташований Центр на території пам'ятника архітектури та садово – паркового мистецтва XVІІІ століття, бувшого родового маєтку графа Грохольського. Організований наказом по облздороввідділу № 172 від 13 березня 1963 р., як обласний ендокринологічний диспансер з метою поліпшення диспансеризації та лікування хворих на ендокринні захворювання. Матеріально – технічна база і штати були передані диспансеру від ліквідованої цим же наказом Вінницької районної лікарні.
 
До 1982 року диспансер розташовувався в районі Старого міста. В штаті було 13 лікарів, із них 5 ендокринологів, 25 медичних сестер. Ліжковий фонд – 50 ліжок, із них 15 хірургічних. Працювала консультативна поліклініка на 50 звернень в зміну, клінічна лабораторія кабінети: рентгенологічний, стоматологічний, фізіотерапевтичний. Першим організатором та головним лікарем був Брітанов О.О (1963-1969 рр.). В подальші роки головними лікарями були Урбанський К.О. та Філь О.Г. Робота колективу диспансеру була направлена на виявлення та облік ендокринної патології, надання спеціалізованої консультативної та госпітальної допомоги хворим з ендокринною патологією, організаційно – методичної допомоги ендокринологам і лікарям мережі лікувально – профілактичних закладів області, підготовку лікарів мережі з питань ендокринної патології. Накопичений статистичний і аналітичний матеріал дав змогу лікарям диспансеру проводити наукові дослідження. Результатом цього були вперше в Україні захищені кандидатські дисертації з питань ендокринології.
 
З 1968 року на базі диспансеру розпочав навчальну і наукову роботу доцентський курс ендокринології, організований при Вінницькому державному медичному інституті ім. М.І.Пирогова, який з 1977 року реорганізований в кафедру ендокринології, першу в державі. З самого початку курс ендокринології, а потім і кафедру очолював до 2000 року, професор, д.м.н. Зелінський Б.О. Нині завідує кафедрою професор, д.м.н. Власенко М.В. Завдяки тому, що диспансер став клінічною базою, значно розширився як об'єм, так і якість надання спеціалізованої і високоспеціалізованої консультативної і госпітальної ендокринологічної допомоги населенню області. З 1982 року диспансер із району Старого міста перейшов на теперішню територію. З'явилась можливість розширення ліжкового фонду і штатів. Шляхом об'єднання диспансеру та ліжок і штатів ендокринологічного відділення обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова стаціонар диспансеру розширився до 150 спеціалізованих ліжок. Були створені терапевтичне відділення № 1 на 50 ліжок, із них 20 дитячих, терапевтичне відділення № 2 на 60 ліжок, хірургічне відділення на 40 ліжок. Стало можливим дещо диференціювати стаціонарну допомогу : в терапевтичному відділенні №1 проходили лікування переважно хворі з патологією щитоподібної залози, в терапевтичному № 2 – хворі на цукровий діабет. З цього ж року введені посади завідуючих клінічними відділеннями і старших медичних сестер відділень. У 1984 році головним лікарем диспансеру став Прудиус П.Г., який очолює заклад і на сьогоднішній день.
 
В 1995 році відповідно до потреб практичної ендокринології (збільшення числа гострих ускладнень цукрового діабету, необхідність хірургічного лікування діабетичних гангрен) в диспансері відкрито відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії. Всі лікарі – анестезіологи мають спеціальну підготовку з ендокринології. В 1997 році через обмежене фінансування медичної галузі управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації Вінницької області було прийнято рішення про скорочення ендокринологічного диспансеру на 50 ліжок (30 терапевтичних і 20 хірургічних). Але враховуючи тенденцію до зростання ендокринної патології (як цукрового діабету, так і особливо патології щитоподібної залози в зв'язку з Чорнобильською катастрофою) штати диспансеру не скорочувались, а були спрямовані на відкриття нових і розширення існуючих структурних підрозділів (згідно вимог Сент – Вінсентської декларації 1989 року та Комплексної програми «Цукровий діабет») – відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії на 6 ліжок, кабінету патології щитоподібної залози; відділення відновного лікування; кабінету тонкоголкової пункційної біопсії щитоподібної залози; педіатричного кабінету; введена посада лікаря – цитолога в клініко – біохімічній лабораторії. Акредитаційною комісією МОЗ України диспансеру присвоєна вища категорія (сертифікат № 1007 від 23 березня 2000 року).
 
У 2013 були розроблені зміни до Статуту диспансеру та документи щодо перейменування ВОКЕД у Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр. Рішенням сесії обласної ради № 590 від 08.11.2013 року затверджено перейменування та Статут ВОКВЕЦ. У листопаді 2017 року Державна акредитація закладу успішно пройдена та підтверджена вища акредитаційна категорія (серія сертифікату МЗ № 013386 рішення від 23.02.2017 року № 183) На сьогодні Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр розгорнуто на 100 ліжок. В клінічних стаціонарних відділеннях: в терапевтичному відділенні № 1 на 40 ліжок – 10 ліжок для дітей з ендокринною патологією, терапевтичне відділення № 2 – на 40 ліжок, в хірургічному відділенні на 20 ліжок – 15 ліжок для хворих із цукровим діабетом з синдромом діабетичної стопи . ВОКВЕЦ залишається сучасним високоспеціалізованим обласним закладом третинного рівня, колектив якого нараховує 265працівників (в т. ч.: 53 лікаря, з них – 17 ендокринологів (в т.ч. 2 дитячих), 99 медичних сестер, 51 – молодшого медичного персоналу і 62 – обслуговуючого персоналу).
 
В колективі ВОКВЕЦ сьогодні працює 5 кандидатів медичних наук. ВОКВЕЦ є клінічною базою кафедри ендокринології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, завдяки чому якість надання допомоги хворим з ендокринною патологією піднялась до найвищої межі – вона стала високоспеціалізованою. Завдяки співробітництву з кафедрою ендокринології, медична допомога хворим надається згідно сучасних світових вимог науки і практики. Створення на базі диспансеру клінічної бази Фарм Центру при МОЗ України є одним із здобутків такої плідної співпраці. Центр проводить значну роботу в питаннях покращення якості проведення спеціалізованих методів діагностики та лікування хворих з ендокринною патологією. Щорічно в стаціонарних відділеннях ВОКВЕЦ лікується біля 3,5 тис. хворих. Консультативна поліклініка щорічно приймає близько 17 – 18 тис. пацієнтів (65 – 72 тис. відвідувань). В хірургічному відділенні виконується щорічно близько 620 оперативних втручань.
 
Операційна активність є стабільно високою: 85-93%. На базі ВОКВЕЦ щорічно проходять підготовку до 50 лікарів з районів області, а також до 40 середніх медичних працівників. Щороку впроваджується близько 25 нових сучасних методик та технологій у лікувально – діагностичний процес Центру. Завдяки тому, що заклад є клінічною базою, значно розширився як об'єм, так і якість надання спеціалізованої і високоспеціалізованої консультативної і госпітальної ендокринологічної допомоги населенню області. Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр був і є одним з найпотужніших високотехнічних центрів консультативної та стаціонарної допомоги України та країн пострадянського простору, де проходять лікування та консультування десятки тисяч пацієнтів. 
 
Джерело: vlasno.info 
 
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA