ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 20 травня, 14:21

На Вінниччині для дітей провели правничо-просвітницький захід, в рамках всеукраїнського тижня права
Понеділок, 10 грудня 2018, 14:52

10 грудня в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права, метою проведення якого є ознайомлення школярів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати.

Правничо-просвітницький захід було організовано спільно фахівцями Вінницького бюро правової допомоги та сектору в справах дітей, молоді та спорту Якушинецької об’єднаної територіальної громади в місцевій ЗОШ-І-ІІІст-гімназії.
На просвітницькій лекції були присутні учні 8-х класів навчального закладу, а також учителі та заступник директора школи. Розпочавши бесіду з дітьми, заступник начальника Вінницького бюро правової допомоги Максим Митко ознайомив загал із ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї», «Про протидію торгівлі людьми» та «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», в основному зосередивши увагу на заходах, які вживаються з боку держави з метою запобігання та профілактики зазначених обставин.


Також було надано роз’яснення стосовно відповідальності за вчинення насилля, проаналізовано основні статті Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за вчинення насилля.

Зокрема, особливу увагу було зосереджено на ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», визначивши коло суб’єктів права на безоплатну правову допомогу та способи її реалізації. Також поінформовано про те, що діти-сироти, позбавлені батьківського піклування,  які перебувають у складних життєвих обставинах,  котрі постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, також є суб’єктами безоплатної правової допомоги та мають право на всі види правових послуг, передбачених Законом.

Начальник сектору в справах дітей, молоді та спорту Якушинецької об’єднаної територіальної громади Юлія Кучер ознайомила учасників заходу з основними функціями сектору. Вони спрямовані на захист законних прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та стали жертвами насилля. При цьому звернула увагу, що сектор, відповідно до чинного законодавства, є уповноваженою установою, на яку покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, куди, за необхідності, особи, котрі стали жертвами насилля, можуть звертатися для захисту порушених прав та законних інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей.


По закінченні інформаційного заходу діти та працівники школи мали можливість отримати юридичні консультації від представників Вінницького бюро правової допомоги та сектору у справах дітей Якушинецької об’єднаної територіальної громади, також усім  було роздано інформаційні матеріали про права дітей.

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA