ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 26 лютого, 17:54

На Вінниччині для дітей провели правничо-просвітницький захід, в рамках всеукраїнського тижня права
Понеділок, 10 грудня 2018, 14:52

10 грудня в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права, метою проведення якого є ознайомлення школярів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати.

Правничо-просвітницький захід було організовано спільно фахівцями Вінницького бюро правової допомоги та сектору в справах дітей, молоді та спорту Якушинецької об’єднаної територіальної громади в місцевій ЗОШ-І-ІІІст-гімназії.
На просвітницькій лекції були присутні учні 8-х класів навчального закладу, а також учителі та заступник директора школи. Розпочавши бесіду з дітьми, заступник начальника Вінницького бюро правової допомоги Максим Митко ознайомив загал із ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї», «Про протидію торгівлі людьми» та «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», в основному зосередивши увагу на заходах, які вживаються з боку держави з метою запобігання та профілактики зазначених обставин.


Також було надано роз’яснення стосовно відповідальності за вчинення насилля, проаналізовано основні статті Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за вчинення насилля.

Зокрема, особливу увагу було зосереджено на ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», визначивши коло суб’єктів права на безоплатну правову допомогу та способи її реалізації. Також поінформовано про те, що діти-сироти, позбавлені батьківського піклування,  які перебувають у складних життєвих обставинах,  котрі постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, також є суб’єктами безоплатної правової допомоги та мають право на всі види правових послуг, передбачених Законом.

Начальник сектору в справах дітей, молоді та спорту Якушинецької об’єднаної територіальної громади Юлія Кучер ознайомила учасників заходу з основними функціями сектору. Вони спрямовані на захист законних прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та стали жертвами насилля. При цьому звернула увагу, що сектор, відповідно до чинного законодавства, є уповноваженою установою, на яку покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, куди, за необхідності, особи, котрі стали жертвами насилля, можуть звертатися для захисту порушених прав та законних інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей.


По закінченні інформаційного заходу діти та працівники школи мали можливість отримати юридичні консультації від представників Вінницького бюро правової допомоги та сектору у справах дітей Якушинецької об’єднаної територіальної громади, також усім  було роздано інформаційні матеріали про права дітей.

Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA