ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 18 лютого, 19:33

Гроші за пацієнтом: депутати втілили в життя реформи медицини
П'ятниця, 20 жовтня 2017, 08:57
Обіцяють безкоштовну допомогу дітям і вагітним, але без міжнародних протоколів

У четвер Верховна Рада нарешті поставила крапку в питанні медичної реформи – народні депутати віддали за неї 240 голосів при 226 необхідних. "Сегодня" нагадує, що передбачають нові правила в медицині.

Уже наступного року в минуле піде практика фінансування ліжко-місць в лікарнях. Замість цього держава оплачуватиме послуги, надані лікарем (терапевтом, педіатром, сімейним лікарем) конкретному пацієнту. Безкоштовні послуги будуть перераховані в "Програмі державних медичних гарантій", яку уряд планує переглядати щороку.

У Кабміні додали, що гарантовано безкоштовними залишаться екстрена допомога (гострий серцевий напад, інсульт, апендицит, переломи та інше), паліативна медицина (допомога пацієнтам зі смертельними захворюваннями), медпослуги дітям до 16 років і вагітним. При цьому в уряді зазначають, що в держбюджеті на 2018-й під медицину виділено майже 114 млрд грн.

Ще однією важливою новинкою стануть контракти - українці зможуть укладати договори з будь-яким вподобаним ним терапевтом або сімейним лікарем. Однак кожен лікар буде обмежений двома тисячами пацієнтів. Сам фахівець не зможе відмовити людині в укладенні договору – тільки в тому випадку, якщо у нього вже набралося 2000 контрактів. Контролюватиме якість медичних послуг і виділятиме на них гроші новий орган – Національна служба здоров'я.

З останньої редакції закону прибрали кілька запланованих змін. Виключено норму про можливість фінансування первинної ланки медицини (лікаря та медсестри) за допомогою субвенції з держбюджету. Як зазначила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, збереження цього механізму зробило б неможливим створення служби сімейних лікарів, і в підсумку "гроші йшли б не за пацієнтом, а за чиновником".

До ухваленого закону також не ввійшла можливість співоплати за медпослуги. Передбачалося, що за деякі послуги частину вартості оплачував би пацієнт, а решту ціну – держава. Після вчорашнього голосування в реформі залишилися тільки "зелений" (держава оплачує 100% вартості) і "червоний" (пацієнт сам платить за надану допомогу) списки медпослуг. Нарешті, нардепи відмовилися від прямого впровадження міжнародних протоколів лікування – їх пропонується адаптувати до українських умов.
 
https://ukr.segodnya.ua
 
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA