ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 17 лютого, 21:29

Україна різко збільшила продаж за кордон плодів і ягід
Вівторок, 24 липня 2018, 10:14

Україна у першому півріччі 2018 року експортувала плодово-ягідної продукції на суму 100 млн дол., що на 59% більше, ніж за аналогічний період 2017 року, повідомили в асоціації «Укрсадпром».

Основними продуктами в товарній структурі експорту залишаються волоські горіхи – 64 млн дол., заморожені ягоди – 23 млн дол., яблука і груші – 8 млн дол.

«У порівнянні з минулим роком зріс обсяг експорту волоських горіхів – з 12 до 19 тис. тонн, яблук і груш – з 6 до 24 тис. тонн, тоді як поставки заморожених ягід дещо скоротилися – з 17 до 14 тис. тонн», – йдеться у повідомленні.

Основними покупцями української продукції садівництва, за даними асоціації, стали країни Європейського Союзу, на які припадає понад 60% вартості експорту.

Таким чином, за шість місяців цього року найбільші в грошовому вираженні постачання фруктів Україна здійснила в Польщу – 11,2 млн дол., Францію – 9,9 млн дол., Туреччину – 9,3 млн дол., Білорусь – 8 млн дол., Німеччину – 5,1 млн дол., Грецію – 5 млн дол. і Нідерланди – 4,7 млн дол.

В асоціації також зазначили, що без урахування екзотичних фруктів (в першу чергу, цитрусових і бананів), які формують основну частку українського імпорту плодів і ягід, за шість місяців 2018 позитивне сальдо зовнішньої торгівлі України плодово-ягідною продукцією склало 55 млн дол. При цьому зберігається позитивний баланс у торгівлі зернятковими культурами, а загальний їх експорт в натуральному і вартісному вираженні вже перевищив відповідні показники за весь 2017 рік.

Нагадаємо, Україна увійшла до трійки лідерів серед світових експортерів меду, а також стала лідером з постачання до Європи яєць, посунувши з цієї позиції США. Разом з тим в України є проблема зі свининою, через що вона її імпортує в дуже великих обсягах.

 

zaxid.net

Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA