ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 17 лютого, 20:37

Червоний захід: за рік тепличні томати подешевшали в 2,5 рази, виробники рятуються експортом
П'ятниця, 03 серпня 2018, 17:05

Практично весь обсяг українських тепличних томатів в даний час йде на експорт. Покупця за кордоном доводиться шукати через низькі темпи збуту всередині країни, повідомляє EastFruit.

На вітчизняному ринку основна пропозиція складає томат відкритого грунту. Причому і ця пропозиція є надмірною, адже до збору врожаю приступили практично у всіх регіонах.

Продавати урожай фермери готові навіть по 3 грн / кг або приблизно 0,11 $ / кг.

Фактично у виробників тепличної продукції немає інших варіантів, крім як експортувати. Щоб стимулювати зарубіжний попит, вони змушені вдаватися до знижок. Тому за одну тільки минулий тиждень томат подешевшав приблизно на 40%. Станом на 29 липня комбінати відвантажували продукцію по 6-8 грн / кг.

Якщо порівняти з минулим роком, то зараз тепличні томати продають в 2,5 рази дешевше. При цьому виробники побоюються ще більшого зниження цін на свої овочі.

До слова, за перше півріччя 2018 року експорт українських томатів склав 3,6 тис. Т. Це на 26% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У доларовому вираженні експорт в порівнянні з торішнім знизився лише на 13%, до $ 4,8 млн.

В цілому ж Україна залишається нетто-імпортером тепличних овочів в зимовий період, і зазвичай різко збільшує їх експорт в період з квітня по листопад.

 

agroday.com.ua

Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA