ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Понеділок, 20 травня, 14:22

Недобір урожаю пшениці через борошнисту росу може сягати 30%
Вівторок, 08 січня 2019, 10:04
Однією з основних причин наростання шкідливості борошнистої роси пшениці вважається використання сприйнятливих сортів.

За даними державного сортовипробування відомо, що майже всі районовані та перспективні сорти пшениці озимої в Україні в сильному ступені сприйнятливі до борошнистої роси. Відсоток ураження окремих сортів становить 80-96%.

Борошниста роса, на відміну від інших хвороб зернових культур, може уражувати всі вегетативні органи від стебла до колосся і хвороба розвивається впродовж усього вегетаційного сезону, формуючи 10-20 генерацій збудника.

Ураження борошнистою росою призводить до зменшення кількості і маси зернівок, а недобір урожаю може становити 10-15%, а у випадку сильного ураження – 30%.

AgroTimes
Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA