ОРАТІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 26 лютого, 19:01

Прем'єр Японії заявив про намір змінити "мирну" статтю конституції
Середа, 03 травня 2017, 11:15
Абе ініціює закріплення статусу Сил самооборони в конституції Японії
 
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе має намір внести зміни в конституцію й закріпити статус Сил самооборони країни. Про це Абе заявив газеті Yomiuri Shimbun. За словами Абе, він має намір внести положення про Сили самооборони Японії в так звану "мирну" статтю конституції, згідно з якою Японія відмовилася від створення збройних сил та участі у військових конфліктах.
 
 Він також зазначив, що не має наміру змінювати або скасовувати мирні положення 9-ої статті. Готова підтримати ініціативу прем'єра правляча Ліберально-демократична партія Японії.
 
"2020 рік, коли в країні пройдуть Олімпійські та Паралімпійські ігри, треба використати як можливість для переродження Японії. Хотів би, щоб 2020 рік став роком вступу в силу нової Конституції", - додав Абе. Відзначимо, що діюча конституція Японії вступила в дію 70 років тому і з того часу поправки до неї не вносилися.
 
"Мирна" стаття була розроблена під час американської окупації після Другої світової війни, відповідно до цієї статті Японія відмовляється від участі у військових конфліктах.
 
https://www.rbc.ua/ukr
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA